Katowice ważnym węzłem w transporcie międzynarodowym

Katowice to miasto w Polsce, położone w południowej części kraju. Jest to jedno z największych miast regionu i liczy około 0.25 miliona mieszkańców. Na przestrzeni lat miasto było miejscem kilku ważnych wydarzeń, takich jak II wojna światowa, która miała tu miejsce między wrześniem 1939 a majem 1945.

Znaczenie Katowic w transporcie międzynarodowym

Ponadto w Katowicach odbywa się także wiele międzynarodowych konferencji i wystaw, które odbywają się przez cały rok. IKEA to globalna firma z siedzibą w Szwecji, posiadająca ponad 600 sklepów na całym świecie i ponad milion pracowników na całym świecie (2015). Firma została założona w 1943 roku przez Ingvara Kamprada, który był jednocześnie jej założycielem i CEO od 1973 roku aż do śmierci 2 kwietnia 2016 roku w wieku 91 lat.
Katowice International Transport Center (KITC) to jedyne międzynarodowe centrum transportowe w Polsce. Ma powierzchnię 1200 metrów kwadratowych i mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego.

Firmy zajmujące się transportem międzynarodowym w Katowicach

Jest głównym węzłem komunikacyjnym dla wszystkich międzynarodowych pasażerów przylatujących lub odlatujących z Polski i krajów ościennych, w tym: Niemiec, Austrii, Węgier, Słowacji i Rosji. Centrum posiada duży parking z kilkoma samochodami o wysokim standardzie do wynajęcia. KITC posiada również własny terminal towarowy, z którego mogą korzystać lokalne firmy, jak również inne firmy, które potrzebują wysłać swoje towary do/z Polski.
Transport Międzynarodowy w Katowicach to jeden z najważniejszych szlaków transportowych w Polsce. Łączy Warszawę, Kraków i Wrocław z główną siecią drogową Polski.

Transport kołowy w Katowicach skupiony jest na wymianie międzynarodowej

Katowice to miasto położone w południowej części Polski. Liczy około 250 000 mieszkańców i jest stolicą obszaru metropolitalnego Silesia. Miasto zostało założone w 1627 roku jako miasto otoczone murami przez króla Jana III Sobieskiego. W czasie II wojny światowej został zbombardowany przez niemieckie naloty. Następnie zostało zaanektowane przez nazistowskie Niemcy, a po II wojnie światowej przywrócone Polsce.
Międzynarodowa Trasa Transportowa (ITR) łączy Warszawę z Krakowem przez Katowice-Oświęcim-Wrocław. Trasę obsługuje PKP Intercity.

Katowickie przewozy i transport międzynarodowy

Przewozy Międzynarodowe w Katowicach (TIR) to firma transportowa świadcząca usługi transportu międzynarodowego. Firma posiada biura w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Katowickie biuro zlokalizowane jest u zbiegu ulic Bielańskiego i Iławskiej. Biuro znajduje się obok dworca PKP na linii Warszawa-Kraków. TIR dysponuje flotą ponad 30 pojazdów, w tym około 20 ciężarówek.
Samochody ciężarowe wykorzystywane są do usług transportu międzynarodowego. Dysponują zarówno trasami dalekobieżnymi, jak i krótkodystansowymi, które obejmują transport pasażerski, transport ładunków oraz usługi logistyczne.