projektowanie uśmiechu

Czym jest projektowanie uśmiechu?

Stomatologia estetyczna może poprawić nie tylko Twój wygląd. Uśmiech, który kochasz, zwiększa Twoją pewność siebie i może zdziałać cuda dla Twojej samooceny. Twój uśmiech jest pierwszą rzeczą, jaką ludzie widzą, gdy na Ciebie patrzą, więc wiemy, że chcesz uśmiechu, z którego jesteś dumny. Dzięki projektowaniu uśmiechu (lub metamorfozom uśmiechu) osiągnięcie wymarzonego uśmiechu jest całkowicie możliwe.

Metamorfoza uśmiechu 

Przemianę uśmiechu można wykonać podczas jednej lub dwóch wizyt przy użyciu wiązania kompozytowego. Jeśli potrzebujesz szybkiego rozwiązania, aby uzyskać megawatową metamorfozę uśmiechu, klejenie kompozytowe jest doskonałym wyborem. Najważniejszymi czynnikami, które twój lekarz zważy, są charakterystyka i tekstura zębów, proporcje, linia uśmiechu i długość. Lekarz może sprawić, że Twój uśmiech będzie bardziej kobiecy lub męski w zależności od kształtu zęba i wyglądu, który starasz się osiągnąć. Wejdź na stronę: https://www.luxdentica.pl/cyfrowe-projektowanie-usmiechu

Czy wiesz, że długość zębów przypisuje się piękny lub przystojny wygląd? Im dłuższe są Twoje zęby, tym młodszy i bardziej atrakcyjny wydaje się Twój uśmiech. Zęby skracają się z wiekiem i zużyciem lub mogą wyglądać na krótsze z powodu gumowatego uśmiechu. Jeśli chcesz wyglądać młodziej z lepiej zrównoważonym stosunkiem zębów do dziąseł, stworzymy uśmiech o najdłuższej długości zębów, który najlepiej pasuje do Twojego uśmiechu. 

Czy twoje zęby są do siebie proporcjonalne? Dentysta oceni proporcje Twoich zębów i ustali plan, aby były one jak najbardziej wyważone, co zaowocowało atrakcyjniejszym uśmiechem. Linia, która wyznacza krawędzie górnego rzędu zębów z boku na bok, powinna mieć taką samą krzywiznę jak dolna warga, kiedy się uśmiechasz. 

Propozycje leczenia

Czasami nasi dorośli pacjenci mają pilną potrzebę nowego uśmiechu, jak nową ważną pracę z oczekiwaniami na Twój wygląd. Ci klienci nie mają możliwości poświęcenia czasu na zabiegi Invisalign. Gdy jest to możliwe, a pacjent jest do tego odpowiednim kandydatem, możemy zmienić uśmiech pacjenta w zaledwie jedną lub dwie wizyty w gabinecie przy użyciu licówek porcelanowych. Ważne jest, aby ostrożnie podchodzić do usuwania szkliwa zębów w przypadku licówek, dlatego dentysta stosuje bardzo konserwatywne podejście i stosuje licówki o niskiej lub bez preparacji.

Inną opcją dla pacjentów wymagających jednodniowej lub dwudniowej metamorfozy uśmiechu jest wiązanie kompozytowe. Aby wykonać wiązanie kompozytowe, tworzymy teksturę na powierzchni istniejących zębów i pokrywamy je materiałem kompozytowym.