pompa ciepła do basenu

Koc termiczny i pompa ciepła do basenu

Straty termiczne na powierzchni basenu są znaczne i mogą drastycznie wychłodzić basen. Sytuacja pogorszy się, gdy nad powierzchnią basenu powieje nawet lekki wietrzyk. Im większe straty ciepła, tym ciężej pompa ciepła będzie musiała pracować, aby utrzymać żądaną temperaturę. Dlatego zaleca się, aby zawsze używać koca termicznego do przykrycia basenu, gdy nie jest on używany. Nawet w przypadku basenów krytych jest to ważne, ponieważ parowanie z powierzchni basenu spowoduje utratę ciepła i wysoki poziom wilgotności wewnątrz budynku.

Działanie pompy bez koca 

Jeśli z jakiegoś powodu nie można użyć koca do basenu termicznego, zwykle zalecamy, aby pompa ciepła miała 2 do 3 razy większą moc wyjściową. Innymi słowy, ze względu na straty będziesz teraz musiał wydać dużo więcej pieniędzy na zakup pompy ciepła i potencjalnie 2 do 3 razy więcej pieniędzy na prąd miesięcznie, aby utrzymać żądaną temperaturę. Odwiedź: https://vivapool.pl/akcesoria/ogrzewanie-wody/.

Nawet wtedy system może nadal mieć problemy z osiągnięciem żądanej temperatury, zwłaszcza gdy żądana temperatura to wzrost temperatury basenu o więcej niż 15oC, a nad basenem wieje wiatr. Należy pamiętać, że użycie odpowiedniego typu koca termicznego basenu znacznie zmniejszy utratę wody przez odparowanie, czas pracy pompy filtracyjnej i zużycie środków chemicznych, dlatego jest wysoce zalecane, nawet jeśli basen z podgrzewaną wodą nie jest zainteresowany.

Jak zainstalować pompę ciepła do basenu?

Basenowe pompy ciepła typu inwerterowego są w stanie zmniejszyć prędkość sprężarki i wentylatora, co skutkuje znacznie wyższą wydajnością (niższe rachunki za prąd) i cichszą pracą. Instalacja pompy ciepła do basenu wymaga podłączenia urządzenia do aktualnie używanej pompy basenowej i zasilania jej przewodem zasilającym prądu przemiennego o odpowiedniej wartości znamionowej. Zadzwoń do nas, jeśli lokalna firma zajmująca się konserwacją basenów nie jest w stanie zainstalować urządzenia, a my skontaktujemy Cię z instalatorem w Twojej okolicy. Jeśli masz podstawowe umiejętności techniczne, możesz to zrobić nawet samodzielnie.

Istniejąca pompa filtrująca do basenu pompuje wodę z basenu przez pompę ciepła. Następnie pompa ciepła podgrzewa wodę, a podgrzana woda przepływa z powrotem do basenu. Gdy basen osiągnie żądaną temperaturę, pompa ciepła wyłącza się.