Vianesse

Zespół jelita drażliwego a Vianesse 

W ostatnich latach okazało się, że istnieje wiele innych objawów związanych z zespołem jelita drażliwego, takich jak fibromialgia, bóle głowy, zmęczenie, zaburzenia menstruacyjne i seksualne, lęki i zaburzenia nastroju. W populacji IBS jedno badanie wykazało, że prebiotyki znacznie poprawiły objawy żołądkowo-jelitowe, takie jak wzdęcia, wzdęcia, konsystencja stolca i niepokój. W randomizowanym kontrolowanym badaniu pobrano próbki kału, które wykazały wyższy poziom bifidobakterii.

Wprowadzenie do diety prebiotyków i błonnika

Wprowadzając do diety prebiotyki Zdrowozyj.eu lub nierozpuszczalne pokarmy bogate w błonnik, zacznij powoli, aby określić, jak zareaguje twoje ciało. Jeśli w Twojej diecie brakuje błonnika, początkowo mogą wystąpić gazy lub wzdęcia. Wraz ze wzrostem spożycia błonnika zaleca się zwiększenie spożycia wody, aby wspomóc perystaltykę jelit. Jak wspomniano wcześniej, prebiotyki to węglowodany, które zawierają błonnik i nie ulegają trawieniu.

Mężczyźni w wieku powyżej 18 lat powinni spożywać 30-38 gramów błonnika dziennie, a kobiety w wieku powyżej 18 lat powinny spożywać 21-25 gramów błonnika dziennie. Większość Amerykanów nie spełnia dziennego zalecanego spożycia. Spożywając mniej błonnika niż potrzebuje nasz organizm, nie spożywamy odpowiedniej ilości prebiotyków, aby pomóc w odżywianiu probiotyków w naszych jelitach dla optymalnego zdrowia. Ponadto błonnik pomaga przemieszczać produkty przemiany materii w jelitach. Często brak błonnika może również oznaczać problemy trawienne, takie jak zaparcia. Suplement prebiotyczny byłby korzystny w stymulowaniu układu trawiennego, gdy brakuje błonnika.

Który powinieneś wziąć?

Nie ma potrzeby wybierać między przyjmowaniem prebiotyków a probiotyków. W rzeczywistości pomocne jest przyjmowanie obu z nich, aby zmaksymalizować korzyści zdrowotne, jakie oferują. Bakterie w jelitach mogą być niezrównoważone z powodu stresu, złej diety lub stosowania antybiotyków. Korzystne bakterie można uzupełnić, przyjmując suplement probiotyczny, a następnie wspierać, przyjmując suplement prebiotyczny i spożywając prebiotyczne pokarmy. Suplementy prebiotyczne można znaleźć zarówno jako produkt typu „wszystko w jednym” pakowany razem z bakteriami probiotycznymi, jak i jako samodzielny produkt zawierający wyłącznie błonnik prebiotyczny.

Omni-Biotic oferuje suplementy prebiotyczne w postaci naszych suplementów prebiotycznych Omni-Logic. Omni-Logic to linia precyzyjnych prebiotyków, które starannie łączą określone włókna prebiotyczne z mikroelementami, aby wspierać zdrowie i dobre samopoczucie jelit. Omni-Logic Immune łączy w sobie błonnik pokarmowy oraz niezbędne witaminy i minerały, aby wspierać kluczowe bakterie probiotyczne i wzmacniać układ odpornościowy poprzez jelita.